Obróbka powierzchniowa i mechaniczna

Zakres usług


Nowoczesny park maszynowy pozwala na precyzyjną obróbkę następujących materiałów: aluminium, stal, stal nierdzewna, miedź, mosiądz. Do zamówień podchodzimy indywidualnie i zapewniamy profesjonalną realizację na każdym etapie. Wykonujemy kompleksowo produkty gotowe, przyjmujemy także zlecenia na jeden lub kilka z etapów produkcji. Zapewniamy dostawę surowców, pracujemy na materiałach powierzonych przez klienta.

obróbka skrawaniem cnc

Obróbka skrawaniem CNC

spawanie mig-mag i tig

Spawanie MIG-MAG i TIG

śrutowanie

Śrutowanie

wulkanizacja produktów z gumy

Wulkanizacja produktów z gumy

obróbka galwaniczna

Obróbka galwaniczna

obróbka tworzyw termoplastycznych

Obróbka tworzyw termoplastycznych

znakowanie laserowe

Znakowanie laserowe

montaż produktu gotowego

Montaż produktu gotowego

Współpracujemy z partnerami z wielu branż

Szeroki wachlarz produktów i wszechstronne możliwości produkcyjne determinują naszą współpracę z wieloma gałęziami przemysłu.

Pożarnictwo

Wyposażenie brygad i wozów strażackich

Zabezpieczenia przeciwpożarowe

Systemy chroniące życie i majątek

Petrochemia

Stałe i półstałe instalacje gaśnicze

Motoryzacja

Aluminiowe części samochodowe

Maszyny rolnicze

Aluminiowe części maszyn – przekładnie, obudowy

Ogrzewanie

Systemy przesyłu pelletu

Obróbka skrawaniem CNC

Pracujemy na maszynach numerycznych i konwencjonalnych. Sterowanie numeryczne zapewnia najwyższą jakość, oszczędność czasu oraz powtarzalność wykonywanych elementów. Konwencjonalne wykorzystywane jest przy prototypowaniu, nietypowych projektach i małych ilościach.

Blok metalu przed rozpoczęciem obróbki skanowany jest przez sondę pomiarową. Dostarczane w ten sposób dane geometryczne są niezbędne przy programowaniu pracy maszyny. W celu weryfikacji poprawności wykonania zadania sonda dokonuje pomiarów ponownie. Realizujemy zlecenia typowe, jak i wymagające szczególnej dbałości o szczegóły. Nasze możliwości kształtowania metali są praktycznie nieograniczone. Dział badawczo-konstrukcyjny jest do dyspozycji klienta już na etapie tworzenia projektu.

ramię robota w kolorze czerwonym

Frezowanie CNC

Trzyosiowe i pięcioosiowe centra obróbcze, sterowane są przy użyciu profesjonalnego oprogramowania CAD/CAM. Narzędzia tnące przesuwają się w osiach liniowych X Y i Z, aby z dowolnego kierunku zbliżyć się do obrabianego elementu. Stół obraca w osiach A i B, eliminując konieczność ręcznego obracania frezowanego elementu.

wiertarka w kolorze czerwonym

Toczenie CNC

Tokarki wyposażone są w oś Y, napęd wektorowy, oraz głowice hybrydowe. Toczymy wewnętrznie i zewnętrznie elementy o kształtach brył obrotowych. Produkcje wielkoseryjne wspomagane są przez podajniki prętów.

frezowanie cnc
toczenie cnc

Spawanie

Oferujemy kompleksowe usługi spawalnicze metodami MIG-MAG oraz TIG. Posiadamy nowoczesny sprzęt pozwalający na szybkie i precyzyjne spawanie aluminium, miedzi, mosiądzu, stali i stali nierdzewnych.

imitacja spawania w kolorze czerwonym

Spawanie MIG-MAG

MIG-MAG to metoda spawania, w której wytwarzany jest łuk elektryczny, jarzący się pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektroda to ciągły drut, który stapiany jest przez łuk elektryczny tworząc w ten sposób spoinę. Podczas procesu wykorzystuje się gaz ochronny.

Zalety: wysoka wydajność i jakość spoin, możliwość spawania różnych materiałów.

imitacja spawania w kolorze czerwonym

Spawanie TIG

Spawanie metodą TIG polega na wykorzystaniu nietopliwej elektrody wolframowej wytwarzającej łuk spawalniczy do powierzchni spawanej. Metoda nie wymaga wykorzystania dodatkowego materiału.

Zalety: wysoka jakość spoin, umożliwia łączenie różnych materiałów, także cienkich.

Spawanie MIG-MAG
Spawanie TIG

Śrutowanie

W naszym parku dysponujemy dwoma śrutownicami – bębnową i bramową. Umożliwiają oczyszczanie elementów metalowych z rdzy i zabrudzeń, dodatkowo wzmacniają i wygładzają powierzchnię. Elementy umieszczone są na taśmie lub zawieszone w komorze roboczej. Struga śrutu uderzając o czyszczone elementy powoduje oddzielenie zanieczyszczeń powierzchniowych oraz nadaje chropowatość powierzchni.
Jakość oczyszczanej powierzchni oraz chropowatość jest zależna od długości cyklu oczyszczania oraz energii wyrzutu śrutu. Oba parametry są w pełni regulowane z pulpitu szafy sterowniczej.
Maksymalne wymiary ładunku: ø 1000 x 1500 mm
Maksymalna masa ładunku: 5kN

Śrutowanie
Wulkanizacja produktów z gumy

Wulkanizacja produktów z gumy

Podwójna prasa hydrauliczna wyposażona w napęd hydrauliczny i sterowanie elektryczne przeznaczona jest do wulkanizacji produktów z gumy. Ruch roboczy poszczególnych pras realizowany jest niezależnie od siebie przy pomocy siłownika hydraulicznego o dwustronnym działaniu. Parametry pracy prasy ustawiane są w zależności od technologii wytwarzania wulkanizowanego elementu. Do parametrów tych należy wartość ciśnienia prasowania, ilość odgazowań i czas ich trwania, moment przejścia z ruchu szybkiego na wolny oraz wartość temperatury płyt grzejnych. Proces wulkanizacji może odbywać się w trybie ręcznym lub automatycznym z możliwością rejestracji cyklu roboczego.

Obróbka galwaniczna

Galwanizacja jest procesem wykorzystującym zjawiska elektrochemiczne towarzyszące przepływowi prądu między elektrodami umieszczonymi w kąpieli galwanicznej. Efektem jest trwale przylegająca cienka powłoka metaliczna o właściwościach antykorozyjnych.
Cynkowanie chroni mosiądz, miedź i stal.
Anodowanie zabezpiecza aluminium.

Obróbka galwaniczna
Obróbka tworzyw termoplastycznych

Obróbka tworzyw termoplastycznych

Wtryskarka Borche BS ma konstrukcję poziomą, stosowana jest do formowania różnych tworzyw termoplastycznych oraz wytwarzania produktów o skomplikowanych konturach, dokładnych wymiarach i połączeniach. Roztopione tworzywo sztuczne wtryskiwane jest do form danego detalu. Wysokość formy powinna mieści się w przedziale 160-500 mm. Wykonujemy detale z tworzyw termoplastycznych na zamówienie.

Znakowanie laserowe

Laser umożliwia znakowanie w sposób precyzyjny i trwały przedmiotów m.in. z metalu, gumy, silikonu, polipropylenu, PCV, skóry i materiałów skóropodobnych, papieru, drewna oraz ceramiki.

Znakowanie laserowe
Montaż produktu gotowego

Montaż produktu gotowego

Składamy produkty gotowe zgodnie z dokumentacją techniczną i wskazówkami klienta. Pakujemy oraz organizujemy wysyłkę.

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło