Odlewnia

Dbamy o zachowanie najwyższej jakości naszych produktów od początku procesu wytwórczego, korzystając z wypracowanych metod, doświadczenia pracowników i urządzeń wspierających projektowanie.

Drukarka 3D pozwala na szybkie prototypowanie nowych wzorów, a program Flow 3D wspomaga przeprowadzanie symulacji ukazujących zachowanie się płynnego stopu w poszczególnych formach odlewniczych, umożliwiając ich optymalne dopasowanie.

Używane w odlewni stopy aluminium o odpowiednich proporcjach są sprowadzane z zaufanych hut i poddawane badaniom składu chemicznego przy pomocy spektrometru.

W skład parku maszynowego odlewni wchodzą maszyny odlewnicze ciśnieniowe, kokilarki grawitacyjne, kokilarka pionowa niskociśnieniowa z piecem grzewczym oraz elektryczne piece tyglowe i piec gazowy. Do produkcji rdzeni wykorzystywana jest mieszarka do masy rdzeniowej oraz maszyna formierska.

W kontroli nad jakością odlewów korzystamy z technologii inżynierii odwrotnej – skaner z biurze projektowym porównuje formy z dokumentacją techniczną i określa stopień ich zużycia.

W celu usunięcia zanieczyszczeń każdy stop jest poddawany rafinacji argonem.

Odlewy kokilowe

Odlewy z rdzeniami piaskowymi

Odlewy niskociśnieniowe

Odlewy wysokociśnieniowe

Części z odlewni
Element z odlewni w ogniu

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło