OdlewniaDbamy o zachowanie najwyższej jakości naszych produktów od początku procesu wytwórczego, korzystając z wypracowanych metod, doświadczenia pracowników i urządzeń wspierających projektowanie.

Drukarka 3D pozwala na szybkie prototypowanie nowych wzorów, a program Flow 3D wspomaga przeprowadzanie symulacji ukazujących zachowanie się płynnego stopu w poszczególnych formach odlewniczych, umożliwiając ich optymalne dopasowanie.

Używane w odlewni stopy aluminium o odpowiednich proporcjach są sprowadzane z zaufanych hut i poddawane badaniom składu chemicznego przy pomocy spektrometru.

W skład parku maszynowego odlewni wchodzą maszyny odlewnicze ciśnieniowe, kokilarki grawitacyjne, kokilarka pionowa niskociśnieniowa z piecem grzewczym oraz elektryczne piece tyglowe i piec gazowy. Do produkcji rdzeni wykorzystywana jest mieszarka do masy rdzeniowej oraz maszyna formierska.

W kontroli nad jakością odlewów korzystamy z technologii inżynierii odwrotnej – skaner z biurze projektowym porównuje formy z dokumentacją techniczną i określa stopień ich zużycia.

W celu usunięcia zanieczyszczeń każdy stop jest poddawany rafinacji argonem.


Odlewy kokilowe


Odlewy z rdzeniami piaskowymi


Odlewy niskociśnieniowe


Odlewy wysokociśnienioweSupon Sp. z o.o.

Ul. Octowa 3
15-399 Białystok

+48 85 651 04 20

sekretariat@supon.bialystok.plNIP: 542-020-23-45

REGON: 000511433

KRS: 0000301100

Media społecznościowe

Polub lub śledź, aby być na bieżąco.