14 lipca 2022

 

W dniach 20-25 czerwca 2022 roku SUPON USŁUGI Sp. z o.o. uczestniczyła w targach Interschutz 2022 w Hannover w Niemczech, w ramach otrzymanego dofinansowania (Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I Wzmocnienie potencału i konkurencyjności regionu, Poddziałanie 1.4.1. Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa). Stoisko wystawowe spółki mieściło się w hali nr 27, F17.

Międzynarodowe targi INTERSCHUTZ, o zasięgu światowym, to największe wydarzenie pokazów sprzętu pożarniczego, najnowocześniejszego wyposażenia oraz innowacyjnych technologii z zakresu zarządzania kryzysowego, ratownictwa i ochrony ludności. Targi Interschutz są cyklicznym wydarzeniem, organizowanym co 5 lat przez Deutsche Messe AG. Po 7 letniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną, organizacja wydarzenia została wznowiona. W obecnym roku wydarzenie trwało 6 dni, odwiedziło je 85 tysięcy zwiedzających z 61 krajów, w wystawach uczestniczyło 1.300 firm z 50 krajów, na ponad 80 tysiącach metrów kwadratowych.

 Zarząd firmy SUPON Sp. z.o.o. pragnie podziękować klientom i partnerom za owocne spotkania w trakcie targów INTERSCHUTZ 2022.


intersec
dubai
firefighting nozzle
trade fair1
robot

29 stycznia 2019

W dniach 20-22 Stycznia 2019 r. odbyły się w Dubaju 21 międzynarodowe targi ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa INTERSEC. Są to największe branżowe targi Bliskiego Wschodu, Afryki oraz subkontynentu indyjskiego i jedne z największych na świecie. Targi Intersec od lat są wydarzeniem umożliwiającym zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie ochrony PPOŻ i bezpieczeństwa. Stanowią również doskonałą platformę do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami największych firm w branży. Zarząd firmy SUPON Sp. z.o.o. pragnie podziękować wszystkim klientom i partnerom za niezwykle ciekawe i owocne spotkania w trakcie targów Dubai INTERSEC 2109. 


targi1
targi2
targi3
targi4
targi5

11 czerwca 2018

Dziękujemy wszystkim klientom, partnerom i gościom za odwiedzenie naszego stoiska w trakcie Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2018, w dniach 7-9 czerwca 2018 roku. Z przyjemnością gościliśmy przedstawicieli PSP i OSP z całego kraju, oraz reprezentantów firm z branży przeciwpożarowej z Polski, Bułgarii, Litwy, Czech, Słowacji, Niemiec, Holandii, Portugalii, Włoch, Wietnamu, Chin i Australii.

Targi okazały się świetną okazją do prezentacji sprzętu strażackiego produkowanego od podstaw w naszej fabryce, między innymi rozdzielaczy, smoków, prądownic, stojaków hydrantowych, oraz armatury typu Storz, GOST i DSP.

Szczególne zainteresowanie wzbudziły nasze najnowsze konstrukcje:

 • prądownica Turbo Jet Special Edition, spełniająca wymogi Europejskiej Normy EN 15182-2
 • rozdzielacz kulowy 110/A – 2×75/B+110/A
 • prądownica wysokiego ciśnienia Turbo HD PN 40
 • pełna gama szafek hydrantowych z wyposażeniem.

W czasie wystawy zaprezentowaliśmy nowego partnera – Solberg Scandinavian AS, to producent innowacyjnych środków pianotwórczych z ponad 50-letnim doświadczeniem, należący do grupy Amerex, zaopatrujący klientów w Europie, Azji, regionie Pacyfiku oraz USA. Inżynierowie Solberg’a współpracując z przedstawicielami wielu branż, stworzyli wyjątkowe w skali świata formuły chemiczne środków pianotwórczych przyjaznych dla środowiska i bezpiecznych dla zdrowia strażaków – fluorosurfaktantów i koncentratów wolnych od fluoropolimerów. Charakteryzuje je bardzo wysoka skuteczność, potwierdzona w najbardziej rygorystycznych testach branży olejowej i posiadająca międzynarodowe certyfikaty EN, IMO, ICAO, UL czy LastFire.

Wszystkim odwiedzającym bardzo dziękujemy i zachęcamy do kontaktu w celu poznania atrakcyjnej oferty zarówno na sprzęt produkcji Supon Białystok, jak i nowoczesne środki pianotwórcze firmy Solberg!

Wirtualny Spacer – https://superexpo.com/pl/wystawca/19346/supon-sp-z-o-o/targi/335659/supon-sp-z-o-o-na-targach-kielce-ifre-expo-work-safety-expo-2018?panoEleId=125067


zyciepradownicy.jpg

4 października 2017

Prądownice stanowią pierwszą linię obrony w czasie akcji gaśniczej i są jednym z najważniejszych elementów systemu pożarniczego. Ich wysoki koszt oraz ekstremalne warunki użytkowania to główne powody, aby dokonywanie częstych przeglądów, odpowiednia konserwacja i zabezpieczenie stały się nawykiem użytkownika.

Piana oraz słona i słodka woda używane w czasie akcji gaśniczej często zawierają żwir, kamienie oraz inne zanieczyszczenia – dlatego ważne jest aby czyścić prądownicę po każdym jej użyciu. Niektóre modele, np. Turbo Jet 2011, wyposażone są w funkcję przepłukania, unikamy w ten sposób konieczności rozkręcania prądownicy. Zaniechanie tej czynności może powodować zatykanie lub korozję dyszy, a w konsekwencji zaburzenia laminarnego przepływu. Równie ważne są inspekcje oraz przeglądy okresowe.

Kroki inspekcji:

 1. Zapoznaj się z instrukcją obsługi załączoną przez producenta.

 2. Dokonaj wizualnej inspekcji prądownicy.

 3. Zwróć uwagę na uszkodzone lub brakujące części.

 4. Jeśli grzybek wydatku strumienia jest luźny, należy go dokręcić.

 5. Sprawdź czy dźwignia zaworu kulowego i rękojeść nie uległy zniszczeniu po ostatnim użytkowaniu.

 6. W przypadku zgięcia lub wyłamania ząbka zawirowywacza element powinien być wymieniony.

 7. Przeprowadź test przepływu.

Jeśli nie masz pewności, czy prądownica działa poprawnie, zleć jej inspekcję w autoryzowanym serwisie.

 Supon Sp. z o.o.

Ul. Octowa 3
15-399 Białystok

+48 85 651 04 20

sekretariat@supon.bialystok.plNIP: 542-020-23-45

REGON: 000511433

KRS: 0000301100

Media społecznościowe

Polub lub śledź, aby być na bieżąco.