„SUPON" SP. Z O.O. W BIAŁYMSTOKU szczyci się ponad 50-letnim doświadczeniem w produkcji sprzętu przeciwpożarowego.

Początki funkcjonowania spółki w Białymstoku sięgają 1958 roku, kiedy powstał Wydział Zakładu Usługowo - Produkcyjnego przy OSP, od początku funkcjonował on jako placówka produkcyjna. W latach 70-tych firmę przeniesiono do nowej siedziby i zmieniono jej nazwę na PHTSPiO Supon.

Kolejne zmieny zaczęły się w 2008 roku. Firma została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Dwa lata później została sprywatyzowana i przeniosła się do nowej siedziby.

SUPON specjalizuje sie w produkcji wysokoprzetworzonego sprzętu dla jednostek Straży Pożarnej - prądownic, rozdzielaczy, smoków, wytwornic itp. Oprócz tego nasza oferta obejmuje złacza aluminiowe różnych systemów, instalacje pianowe oraz elementy do systemu ogrzewania peletem. Lista wyrobów SUPON zawiera ponad 600 pozycji.

Wykonujemy także elementy aluminiowe na indywidualne zlecenie Klienta - obudowy przekładni, wsporniki i inne wyroby z branży motoryzacyjnej, rolniczej i przemysłowej.

Siedziba sirmy Supon w Białymstoku

Proces produkcyjny wspierany jest przez nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe funkcjonujące w ramach SUPONu. Wysoko wykwalifikowani pracownicy pracują na innowacyjnym parku maszynowym.

Firma SUPON prowadzi pełny cykl produkcyjny:
- projektowanie wyrobów, odlewów, form oraz narzędzi
- wykonywanie odlewów kokilowych i ciśnieniowych ze stopów aluminium
- pomiary składu chemicznego wykonanych odlewów spektrometrem
- obróbka skrawaniem, obróbka powierzchniowa
- montaż i znakowanie laserowe gotowych wyrobów.

Produkcja sprzętu przeciwpożarowego Supon Białystok

Wysoką jakość oferowanych przez SUPON wyrobów potwierdzają opinie naszych klientów.
Formalnym potwierdzeniem są liczne świadectwa i certyfikaty wydane przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej. Część wyrobów posiada równiez dopuszczenia i certyfikaty na rynkach zagranicznych m.in. w Niemczech, na Węgrzech czy Białorusi.

O zachowanie prawidłowej jakości naszych produktów dbamy od początku procesu produkcyjnego wykorzystując w tym celu innowacyjne maszyny i urządzenia wspierajace proces produkcyjny. Stop aluminium sprowadzany jest wyłącznie z zaufanych hut i poddawany badaniu składu chemicznego przy pomocy spektrometru w celu zapewnienia trwałości i przydatności naszych wyrobów.

Prawidłowy przebieg procesu odlewania gwarantują przeprowadzane w programie Flow 3D symulacje komputerowe ukazujące zachowanie się aluminium w poszczególnych formach odlewniczych.

Nowy element w naszym biurze konstrukcyjnym - drukarka 3D - pozwala na szybkie prototypowanie nowych wyrobów i wyeliminowanie ewentualnych błędów technologicznych przed wprowadzeniem do produkcji.

Zapewnienie doboru wysokiej jakości surowca, komputerowe wspomaganie innowacyjnymi urządzeniami softwarowymi procesu produkcyjnego pozwalają na wyeliminowanie ewentualnych nieprawidłowości jeszcze przed rozpoczęciem właściwego procesu.
Również podczas procesu obróbki skrawaniem wyroby podlegają kontroli pod wzgledem zgodności wykonania z odpowiednią dokumentacją techniczną. Badania te przeprowadzają wysoko wykwalifikowani pracownicy działu Kontroli Jakości na nowoczesnych stanowiskach pomiarowych.

Ostatnim etapem kontroli jest sprawdzenie jakości gotowego wyrobu, tak aby klient otrzymał gwarantowaną przez SUPON wysoką jakość każdego asortymentu.


Newsletter

Kontakt

Masz pytania lub sugestie? Chcesz negocjować cenę lub otrzymać szczegółową informację o naszych produktach i usługach? Skontaktuj się z nami!

+48 85 651 04 20

Skontaktuj się z naszą infolinią

Promocje

Aktualnie brak promocji

Zamknij